Accessori

Ci sono 35 prodotti.

 

Wykładziny i dywany są często wybieranym elementem aranżacji wnętrz. Cieszą się dużą popularnością ze względu na wiele zalet, począwszy od funkcjonalnego wykończenia podłogi po istotny element dekoracyjny. Aby dobrze spełniały swoje zadanie często jest niezbędne ich solidne mocowanie do podłoża lub wyposażenie w dodatkowe akcesoria. Wiele tak...

 

Wykładziny i dywany są często wybieranym elementem aranżacji wnętrz. Cieszą się dużą popularnością ze względu na wiele zalet, począwszy od funkcjonalnego wykończenia podłogi po istotny element dekoracyjny. Aby dobrze spełniały swoje zadanie często jest niezbędne ich solidne mocowanie do podłoża lub wyposażenie w dodatkowe akcesoria. Wiele takich produktów znalazło się w ofercie naszego sklepu internetowego.

Trwałe mocowanie – kleje do wykładzin

Jednym z problemów, z jakim wiąże się z użytkowanie wykładziny, jest przesuwanie się jej podczas eksploatacji. Im jest ona cieńsza, tym częściej ulega marszczeniu, rozciąganiu się czy przemieszczaniu np., podczas przesuwania stołu lub rozkładania sofy. Takie zachowanie wykładziny oznacza ryzyko jej odkształcenia i z pewnością nie wpływa korzystnie na estetykę podłogi.

Stanowi też zagrożenie dla osób, które korzystają z pomieszczenia - szczególnie w miejscach takich jak schody, tarasy czy długie korytarze. Wyeliminowanie problemu wymaga jedynie trwałego przymocowania wykładziny do podłoża. Akcesoria dla wykładzin, które oferujemy w naszym sklepie internetowym, obejmują również specjalistyczne kleje.

Zależnie od typu produktu są one przeznaczone do wybranych lub wszystkich rodzajów wykładzin – dywanowych, PCV, korkowych oraz na podkładzie filcowym. Kleje mogą być stosowane na chłonnych podłożach i dobrze znoszą ogrzewanie podłogowe. Zaletą większości oferowanych przez nas preparatów jest ich bezpieczny skład. Produkty są ekologiczne i wolne od lotnych rozpuszczalników.

Akcesoria do zabezpieczania powierzchni dywanów i wykładzin

Poza mocowaniem wykładziny do podłoża często jest też niezbędne dodatkowe zabezpieczenie jej powierzchni. Przesuwane meble – zwłaszcza fotele i stoliki na kółkach – pozostawiają po sobie trwałe ślady. Ostre krawędzie zaczepiają o runo wykładziny i powodują jego wypruwanie. W efekcie powstają nieestetyczne dziury.

Akcesoria dla wykładzin to również specjalne maty ochronne pod meble. Wykonane z tworzywa sztucznego o odpowiedniej elastyczności korzystnie wpływają na rozłożenie nacisku, jaki powoduje mebel. W efekcie nie powoduje on wygniatania wgłębień. Takie maty ochronne przedłużają okres nienagannego wyglądu dywanu czy wykładziny, zwłaszcza tych o długim runie. Są one dostępne w kilku wymiarach, w wariancie mlecznym lub transparentnym.

Ochrona antypoślizgowa

Unieruchomienie wykładziny umożliwiają specjalistyczne kleje. Wymagają one jednak specjalnego podłoża i są wykonywane na stałe. To oznacza, że wykładziny nie można zdjąć do wytrzepania czy prania. W przypadku dywanów klejenie nie jest praktycznym rozwiązaniem. Ułożone na płytkach ceramicznych czy panelach podłogowych mogą się przesuwać po śliskiej powierzchni.

Sposobem na unieruchomienie dywanu lub znaczne ograniczenie jego tendencji do przesuwania są specjalne maty antypoślizgowe. Takie akcesoria do dywanów charakteryzują się ażurową strukturą i wysoką przyczepnością. Wykonane z polipropylenu są bardzo wytrzymałe, a dzięki niewielkiej grubości – niewidoczne i niewyczuwalne pod dywanem. Maty antypoślizgowe możesz kupować na metry z rolki o wybranej szerokości.

Pianomat i pręty schodowe czyli wszystko dla wykładzin

Nasz sklep internetowy, który specjalizuje się w sprzedaży wykładzin i dywanów, zapewnia Klientom zaopatrzenie we wszystkie produkty, niezbędne do zapewnienia kompleksowego wykończenie podłogi. W asortymencie znajdziesz m.in. pianomat, który zwiększy elastyczność i miękkość cienkiej wykładziny.

Podłożony pod nią dodatkowo podniesie też poziom izolacji cieplnej i akustycznej. W efekcie odgłosy Twoich kroków nie będą zakłócać spokoju sąsiadów z niższej kondygnacji. Polecamy również inne akcesoria dla wykładzin – pręty schodowe. Są one przeznaczone do trwałego mocowania wykładziny w wewnętrznych zagięciach stopni.

Takie zabezpieczenie eliminuje ryzyko zsuwania się chodnika po schodach. W efekcie znacznie zwiększa bezpieczeństwo korzystania z ciągu komunikacyjnego oraz przedłuża żywotność samej wykładziny. Oferujemy pręty schodowe w czterech szerokościach i kilku kolorach, a także pasujące do nich zakończenia.

Akcesoria do wykładzin, pręty schodowe

Più
Mostrando 1 - 35 di 35 articoli
Mostrando 1 - 35 di 35 articoli

Follow us on Facebook